Tokat Belediyesi'nden kitap günleri ile ilgili iddialara ilişkin açıklama

Tokat Belediyesi, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in Ahmet Şimşirgil ya da başkaca bir yazar ile ilgili kitap günleri söyleşi ve imza günleri listesinden çıkarılması noktasında bir talimatının olmadığını açıkladı.

09 Ekim 2019 Çarşamba 17:08
Tokat Belediyesi'nden kitap günleri ile ilgili iddialara ilişkin açıklama

Tokat Belediyesi, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in talimatı üzerine bazı yazarların belediye tarafından düzenlenen kitap günleri etkinliğine katılmasının engellendiği şeklindeki iddialar üzerine açıklama yaptı. Belediye yaptığı açıklamada söz konusu iddiaların gerçek yansıtmadığı ifade edildi.

Tokat Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bilindiği gibi, Tokat’a ait bir değer haline gelen ve titizlikle korunması gereken Tokat Belediyesi Kitap Günlerinin bu yıl üçüncüsü düzenlenmiştir.

Bu yıl ki kitap günlerimiz özellikle son günlerde farklı boyutlarda basın ve sosyal medyada yer almıştır. Zira Kitap Günleri kapsamında yapılan yazar buluşmaları üzerinden spekülatif haberler yapılmış ve bir çok bilgi kirliliği oluşmuştur. Belediye Başkanımızın yurtdışında olması nedeniyle basın açıklamamızı bugün itibariyle yapmak ihtiyacı doğmuştur.

3.Kitap Günleri programları, yazar isimlerinin belirlenmesi ve onların daveti oluşturulan bir komisyon ve kitap günleri organize işini ihale alan firma tarafından koordine edilmiştir. Tokat Milletvekili Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Özlem Zengin hanımın Ahmet Şimşirgil ya da başkaca bir yazar ile ilgili kitap günleri söyleşi ve imza günleri listesinden çıkarılması noktasında talimatı, herhangi bir dahli olmamıştır. Tartışmalara konu olduğu şekliyle bir durum mevcut değildir.

Konu maksadını oldukça aşmış kabul edilemez boyutlara ulaşmıştır.

Gelinen bu aşamayı kabul etmiyor ve kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 17:08

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2019