HDP'nin alçak yalanına AK Parti'den sert tepki: Tipik bir PKK taktiği!

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili provakatif ve yalan haber üreten HDP'ye çok sert tepki gösterdi.

09 Ekim 2019 Çarşamba 22:19
HDP'nin alçak yalanına AK Parti'den sert tepki: Tipik bir PKK taktiği!

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

"Operasyon bölgesinin dışındadır"

HDP, kara propagandaya ve yalan haber üretmeye devam ediyor. Türkiye’nin Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurduğunu söylüyor. Bu mahalle Türkiye’nin harekat ve operasyon bölgesinin dışındadır.

"Tipik bir PKK taktiği"

Tipik bir PKK taktiğidir bu. Batı kamuoyunu etkilemek için özel hedef seçerler ve Türkiye’nin üstüne atmaya çalışırlar. Türkiye’nin operasyon bölgesinin dışında Hristiyanların yaşadığı bu mahallenin PKK/YPG/PYD unsurları tarafından hedef alındığı açıktır.

"Sivilleri katletmek PKK'nın sicilidir"

PKK/YPG/PYD’nin karanlık operasyonlarının propagandası eş zamanlı olarak HDP tarafından yapılıyor. TSK, sivillerin korunması konusunda dünyanın en hassas ordusudur. Sivilleri katletmek PKK’nın sicilidir.

"Tüm mazlumların koruyucusu Türkiye'dir"

Kim ne derse desin, operasyon bölgesindeki tüm mazlumların koruyucusu Türkiye’dir. Müslümanlar gibi Hristiyanların da terör zulmünden kurtuluşu TÜRKİYE sayesinde olacaktır. Türkiye tüm dini grupların güvenliğini sağlayacaktır.

"Barış Pınarları terör örgütlerinin zulmünden kurtaracaktır"

Suriye’de YPG/PYD’nin zulmettiği tüm kardeşlerimiz gibi Kürt kardeşlerimizin zulümden kurtuluşu da TSK’nın terörle mücadelesi sayesinde olacaktır. Barış pınarları tüm etnik ve dini grupları terör örgütlerinin zulmünden kurtaracaktır." dedi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 22:19

YORUM YAZ

 • VatandasVatandas5 gün önce
  Kahrolsun pkk hdp ypg siyonist israil ve uşakları. Rabbim mehmetcigi hıfz ismiyle korusun.Askerimize zafer nasip etsin.Galip olan Aziz ve hakim olan Allahtır.
 • SerhatSerhat5 gün önce
  Hdp acil kapatılsın vekillerini de vatandaşlık tan çıkarıp suriyeye sürelim
 • VAHAP KALYONCUVAHAP KALYONCU6 gün önce
  Sabrımızı test ediyorlar.
 • takataka6 gün önce
  Kalbimiz, aklımız ve dualarımız Mehmetçiğimizle beraber. Bu yoksul halktan toplanan vergilerle HDP'nin hain/terörist politikacılarına (Mecliste veya yerel yönetimlerde) maaş verilmesini şiddetle kınıyorum. Hiç bir ülke teröristlerle beraber olan bir politik oluşuma izin vermez. HDP bir gün bile vakit kaybetmeden kapatılmalıdır.
 • SerdarSerdar6 gün önce
  Devlet niye bukadar tahammül ederki bunlara...
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir6 gün önce
  Allahım askerlerimizin ayaklarına taş değdirme Allahım islam ve müslüman düşmanlarına fırsat verme Allahım vatanımızı ve milletimizi koru Amin
 • hasanhasan6 gün önce
  CHP=HDP
 • Osmanlı Osmanlı 6 gün önce
  Sankihdpkk lılar müslüman , TSK nın vurduğu yerde bulunan kim varsa onlarda teröristtir .
 • OvalıOvalı6 gün önce
  Çok değerli Türk kardeşlerim, su Suriye işini inşallah hal ederiz. Sıra aniran hdp lilere gelecek , şimdilik anirin inşallah hakkınızda bu millet gelecektir. bekleyin
 • ÖmerÖmer6 gün önce
  Bülent Arınç ne haber?
 • HadraHadra6 gün önce
  TBMM ne güne duruyor? Derhal bu HDP yihemen ve behemahal derhal kapatması için acil toplanmalı ve gereğini yapmalıdır. Bu İşinciddiyeti nerde? Artık bu HDP bir Terör örgütüdür. Mebusları derhal düşürülmelidir. Türkiyenin Bağımsızlığını Tehdit bu örgüt hiç zaman kaybetmeden kapatılmalıdır. Gazi Meclis Görevini yerine getirmeleidir.
 • ÖnderÖnder6 gün önce
  Kara Harekatı başladı. Uyuyor musunuz?
 • ahmetahmet6 gün önce
  HDP=PKK=Turkiye icin guvenlik sorunu/dusman oldugu hususunda yeni bir delil daha... buna parti denmez veya siyasi mugalefet denmez ... ne mal olduklari izah gerektirmiyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019