AK Parti bu hataları nasıl yapıyor?

Gazetemiz okurlarından Nazım Bey, "AK Parti bu hataları nasıl yapıyor?" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

09 Ekim 2019 Çarşamba 12:21
AK Parti bu hataları nasıl yapıyor?

Nazım Bey

Haddimi aşmak istemem ama yapılması gereken tonlarca iş varken, önceliğin bu meselelere verilmesi bana normal gelmiyor.

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinin ardından bir iddiada bulunmuştum. “AK Parti bugün bulunduğu noktada dahi durmayı başarabilirse, vatandaş şu CHP’li belediyelerin haline bakıp yeniden partisine dönecektir. Yeter ki AK Parti milletin sinir uçlarına dokunacak hatalar yapmasın” demiştim.Ancak ve maalesef AK Parti hata yapmaya, hatalar yapmaya devam ediyor.

Bakın, geçmiş seçimin hemen arifesinde poşetlerin aniden paralı hale getirilmesi meselesine dikkat çekmiştim.

25 kuruşluk bir poşetin vatandaş üzerinde oluşturduğu etkiyi tahmin edemezsiniz. İnsanlar şu sıkıntılı zamanda poşete para vermeyi şahsına edilmiş küfür gibi algılıyor.  Milletin ekonomik sıkıntıdan yana feveran ettiği bir zamanda yapılmaz bu. Bu yanlıştan geri adım atılmazsa AK Parti bunun ceremesini çeker” demiştim. Seçime giderken pek çok insan, “Ben ekonomik krizle boğuşurken poşeti paralı yapanlarla işim olmaz” diyerek AK Parti’ye oy vermedi.

Bunun canlı şahidiyim. Ve hâlâ o poşet meselesi konuşuluyor biliyor musunuz. İnsanlar hâlâ her poşet almak zorunda kaldığında, mırıltılı küfürlerle duruma isyan ediyor. Gelelim şimdiye...

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2013 yılından bu yana yürürlükte olan sigara yasağını aniden devreye sokma kararı aldı. Olayı anlatanlar, “Cumhurbaşkanı bir araçta çocuklar varken sigara içen aile bireylerini görünce sinirlendi ve böyle bir karar verdi” diyorlar.

Bakınız. Cumhurbaşkanı bu tepkisinde haksızdır diyemem. Evet, araçta çocuk varken sigara içilmesine 153 lira değil, bin beş yüz elli üç lira ceza kesilsin. Ama her bireyin “Özel alanı” olan şahsi aracında sigara içmesini yasaklamak korkunç bir şey!

Size yemin ediyorum, günlerdir bu karara itiraz yüzlerce, binlerce kişiyi dinlemekten bana gına geldi. En fanatik, en koyu Erdoğancılar bile alınan bu karara itiraz ediyor. Erdoğan ve AK Parti’yi bugüne kadar her köşe yazısında savunan köşe yazarları dahi bu kararı açıklamakta zorluk çekiyor.

Poşet meselesinde olduğu gibi, dostane bir düşünce ile AK Parti’yi tekrar uyarayım. Bu sigara yasağı uygulanır uygulanmasına ama bedeli ağır olur. Haddimi aşmak istemem ama yapılması gereken tonlarca iş varken, önceliğin bu meselelere verilmesi bana normal gelmiyor. Yapılan yanlış bununla da sınırlı değil. Hani bazen bakıyorum, “Bir insan ‘ben bugün nasıl yanlış yapsam acaba’ diye araştırsa dahi böyle yanlış yapamaz” diyorum. Düşünsenize... Ekonomi Bakanı Berat Albayrakyeni ekonomi paketini açıklıyor. Ekonomik göstergelerin yukarı doğru seyrettiğini anlatıyor. Ekonomide canlanmanın yaşandığını ve her şeyin çok daha iyi olacağını müjdeliyor. Göstergelere baktığınızda durum gerçekten de bunu gösteriyor. Dolar düşüyor, borsa yükseliyor falan...Devamlı söylüyoruz AK Parti’nin en büyük zaafı reklamını yapamıyor yaptıklarını halka anlatamıyor  ve maalesef bu şekliyle kesinlikle bu işler yürümüyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 12:21

YORUM YAZ

 • Fatsalı Fatsalı 5 gün önce
  Bu beyefendi saçmalamış ben zengin insan değilim poşet kararı çok doğru ayrıca sıgara kararıda bundan dolayı ak partiye oy vermeyen vermesin
 • araştırmacıaraştırmacı6 gün önce
  oyları çevreyi kirletme ve insanları zehirleme üzerine kurup bunu haber diye verirseniz sayın AKİT saygınlığınızı yitirirsiniz, Bugün insanlar çocuk hastanesinin acil girişinde sigara içiyor ve hastaneye deva bulmaya gelmiş çocuklar bu dumana maruz kalıyor, otobüs duraklarında birkaç sigara içen yüzünden birsürü insan durak dışında beklemek zorunda kalıyor, okul girişlerinde sigara içen veli öğretmen manzaralarını anlatmak istemiyorum, birde sigara satış yasağına uymayan ve yasağı uygulamayan belediyelere değinmek bile mide bulandırıcı, gelelim çevre kirliliğine, hiç dere yataklarını deniz kenarlarını sahilleri, ormanları tarlaları geziyormusunuz, plastik kirliliğini görmüyormusunuz, dünyadaki verileridemi takip etmiyorsunuz, b kadar önemli bir konu siyasi argüman değildir, çevre felaketi hepimizin konusu, böyle bir yazı yayınlayarak bilgisizliği ve cahilliği destekliyorsunuz
 • hakanhakan6 gün önce
  poşet kullanımı %70 azaldı demekki % 70 ısraf. Sıgara yasağına gelince yüzyılın engüzel yasağı.Siz herhalde uzayda yaşıyorsunuz. Oy kaybetme nedenini bunlara mı bağlıyorsunuz. Köşe yaşmak bukadar kolay demekki. bir partinin oy kaybetmesi sigara ve poşetten dolayı komik.
 • HakanHakan6 gün önce
  Erdogan araba cocuklarin yaninda sigara icildigine sinirlenmis ve bunu yasaklamis her sinirlendigi seye bir ceza keserse........
 • ahmet koçakahmet koçak6 gün önce
  sadece ekonomik sebepleri sıralamayın,adalet tamamen rafa kalktı,mahkeme kararları önemsenmiyor,suçsuz ve kurunun yanında yanan yaşlar hızla çoğalıyor bu yüzden 10 adet oy kullanmadık...olaylara sadece ekonomik bakmayın...
 • MerhabaMerhaba6 gün önce
  yurtdışında çok boçulındum bizşm kadar sigara içen millet yok kesinlikle ceza olması iyi bişey bunuda gör
 • Göksen MereyGöksen Merey6 gün önce
  çarpıtılmış göstergeleri bırak geçen sene alışverişe çıkıp 40 liraya aldıklarını bu gün 100 liraya dolmuyor, simite çaya elektriğe suya ulaşıma her şeye zam üstüne zam geliyor, sonrada enflasyon düşüyor ekonomi iyi gidiyor hadi ya.14 liraya dürüm ayran yerdik aynısını şimdi 30 liradan aşağı yiyemiyorsun elli kuraşa yediğin simit 4 yılda 1,5 lira veya 1,75 lira olmuş , buna karşılık çalışanların maaşları bu yıllarda yüzde dört beş zam gördüyse ne muazzam. gerçek hayat pahalılığı her gün tüketmek zorunda kaldığın temel ihtiyaçlarla ölçülür 10 yılda bir aldığın eşyalarla ve sadece kaymak tabakaya hitap eden mal ve hizmetlerle değil.
 • KaraKara6 gün önce
  Evet enflasyonun düştüğü gün elektriğe yüzde 20 ertesi gün köprü ve otoyollara 20 zam.Bizde akp'den bıktık. Artık reisimiz fatih erbakan bey.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019