ABD Ankara Büyükelçiliği'nin Murat Bardakçı'nın olmayan hesabını takip etiği ortaya çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu hakkında atılan küstah tweeti beğenerek büyük tepki toplayan ABD Ankara Büyükelçiliği'nin tarihçi yazar Murat Bardakçı'nın da olmayan Twitter hesabını takip ettiği ortaya çıktı.

09 Ekim 2019 Çarşamba 10:58
ABD Ankara Büyükelçiliği'nin Murat Bardakçı'nın olmayan hesabını takip etiği ortaya çıktı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği tartışmaların merkezinde. Ergun Babahan'ın Devlet Bahçeli hakkında çirkin tweetini, Ankara’daki büyükelçiliği beğenince, tepki çekti. Eleştiriler üzerine "Yanlışlık yaptık” deyip “like”larını geri aldı.

Ardından Amerikalılar’ın sosyal medyada ne yazıp ne söylediklerini yakından takip ettikleri gazetecilerin isimleri yayınlandı. Takip edilen isimler arasında Habertürk yazarı tarihçi Murat Bardakçı da bulunuyor.

“Başıma bir iş gelmesin?”

Bu durumu köşe yazısında değerlendiren Bardakçı, kendisinin sosyal medyada hesabının olmadığını duyurdu. Sosyal medyayı kullanmadığını Bardakçı, sıkça ekranlardan dile getirdiği biliniyor. "Safdiller meğerse Amerikan Büyükelçiliği’ne kadar girmişler!" diye yazan Bardakçı, şu ifadelere yer verdi:

“Dünyanın hâkimi havasındaki koskoca Amerika’nın Ankara’daki diplomatları tenezzül gösterip bendenize kıymet vermişler, muhalif sınıfına koymuşlar ve hesabımı da takip buyuruyorlarmış! Ne şeref, ne lûtuf!” diye zil takıp oynamam mı lâzım, yoksa “Bu adamların beni izlemeleri yüzünden başıma bir iş gelmesin?” diye dertlenip karalar mı bağlamalıyım?

Ama ortada küçük, minnacık bir tuhaflık mevcut: Amerikalılar Twitter’daki hesabımı takip ediyorlar ama benim Twitter hesabım yok! Üstelik sadece Twitter’ı değil Facebook’u, Instagram’ı vesaireyi de kullanmıyorum ve sosyal medyada hayatımda bir defa olsun mesaj atmadım! Bu işe hiç merak salmadım, zira aslında son derece faydalı olabileceği halde bizde maalesef bir tatmin çöplüğü hâline getirilen bu mecralardan hiç mi hiç hoşlanmıyorum!"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 10:58

YORUM YAZ

 • osmanliosmanli5 gün önce
  Adam gibi adam. ABD iyice gerizeklailarin elinde oyuncak olmus. olan bu.
 • bir bilenbir bilen6 gün önce
  işgal ettikleri ülkelerde en kafa adamları imha ettiler, boşuna takip etmiyorlar, bilelim ve hazırlıklı olalım.
 • akifakif6 gün önce
  Hesaplar bahane Murat abi, asıl dertleri başkadır bunların. Sen dikkat et abi. Bu hukuk tanımazlar, demokrasiyi, liderleri maşa olarak kullanmayı çok severler. Bunların maşalarına dokunduysan falan içlerinden size kıymet vermek gelmiştir. Saygılarımla abi.
 • Tr.Tr.6 gün önce
  Olsun adamlar zahmet edip senin yerine açmışlar,nezaketen...Sende takip ediver bir zahmet...Adamlara mabadıyla gülüyor Bardakçı....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019